Nejčastější dotazy

Prosím Číst „Transcool FAQ“ (nejčastější dotazy a informace před nákupem)

T R A N S C O O L

1# Co je to?

Transcool je přenosný 12V nebo 24V odpařovací chladič vzduchu.  Víkem do něj nalijte 2 litry vody, k zásuvce cigaretového zapalovače připojte třímetrový silový kabel, po cca 30 min. zvolte rychlost ventilátoru a můžete začít chladit nebo vyrazit na cestu!

2# Jak dokáže dvanáctivoltový chladič vzduchu Transcool ochladit kabinu vozu nebo místnost?

Transcool dokáže uživatele, který se nachází v prostoru před jednotkou, zásobovat chladným vzduchem. Je to „osobní bodový chladič“, který vás bude účinně ovívat chladným vzduchem na vzdálenost 3 – 6+ m.

3# Ochladí dvanáctivoltový přenosný chladič vzduchu Transcool místnost nebo vozidlo stejně, jako vestavěné klimatizační zařízení?

Jednoduše řečeno – NE!!

Chlazený klimatizační systém je těžké překonat, ovšem bez napětí 230 V není k ničemu.

Chlazený klimatizační systém má řadu složitých a drahých komponentů. Tyto systémy potřebují spoustu natrvalo namontovaných částí – například kompresor, kondenzátor, nebo odpařovač, a také plynné chladivo ke chlazení vzduchu. Klimatizační zařízení ve vozidle nebo v domácnosti vyžaduje jen velký výkon. 

Výkon systému chlazení, založeného na odpařování, se liší v závislosti na různých podmínkách – například okolní teplotě a vlhkosti; výsledky testů však ukazují, že Transcool dokáže dodávat vzduch o teplotě o 45% nižší než jaká je teplota okolního vzduchu, a to s užitím vody, která má pokojovou teplotu!

Teploty o 50% nižší než jaká je teplota okolního vzduchu, lze dosáhnout užitím ledové (chlazené) vody nebo přidáním ledu (není nutné, stačí běžná voda) 

Výsledky testu ve 40°C s vlhkostí 12% ukazují ventilační teplotu 21°C, a to s užitím vody, která má pokojovou teplotu! Vždy musí být pootevřené okno pro příjem čerstvého vzduchu a odvod odpařeného.

Transcool vám dokáže poskytnout opravdu blahodárně působící chladný vzduch.

4# Jak dlouho vydrží voda?

Doba užití vody ke chlazení na bázi odpařování se liší podle rychlosti ventilátoru a teploty okolního vzduchu.

Za většiny podmínek Transcool vystačí při „nízké“ rychlosti ventilátoru se 2 litry vody po celou noc – jde o adekvátní množství chladného vzduchu na dobu, kdy spíte.

Velkou novinkou je, že i když Transcool bude v chodu bez vody, nedojde u něj k žádnému poškození!

V oblastech s vysokou vlhkostí lze Transcool užít bez vody – dokonce můžete přidat led!

Chladič Transcool EC3 je dodáván s vnější pětilitrovou nádrží pro užití po delší dobu. Vnější nádrž je opatřena kohoutem ON/OFF a k jednotce se připojuje hadičkou.

Chladič Transcool EC3 užívá systém vnitřního plováku, který při užití vnější nádrže automaticky udržuje správnou hladinu vody.

Chladič Transcool je opatřen průhledným oknem, kterým lze hladinu vody sledovat.

5# Jak dlouho vydrží baterie?

V chladiči Transcool se užívá 0.7 –  1.7 A baterie (při vysoké rychlosti ventilátoru).

To odpovídá celým hodinám pohodlného chlazení – dokonce i tehdy, když je vaše vozidlo v klidu. Obecně platí, že adekvátní pro váš spánek bude „nízká“ rychlost ventilátoru.

Pro delší dobu chlazení se doporučuje užít baterii s hlubokým cyklem nebo svazek baterií.

Chladič Transcool EC3 je vybaven systémem jištění baterie, který chladič vypne, pokud napětí baterie poklesne pod 11,2 V. 

Níže uvedené výsledky ukazují vyšší výkon ventilátoru za užití baterie s hlubokým cyklem typu Transion 12V100Ah Deep Cycle LiFePo4.

*NÍZKÁ RYCHLOST     – 157 hodin

*VYSOKÁ RYCHLOST  – 59 hodin

*Výsledky testu svazku baterií s hlubokým cyklem vybíjení 100Ah, probíhajícím do doby, než jeho napětí kleslo pod 10,5 V.

Baterie s hlubokým cyklem dokáže napájet mnohem déle a při nižším napětí než standardní „startovací“ autobaterie, jejímž hlavním cílem je dodat na krátkou dobu velké množství proudu pro nastartování vozidla. Ideální využití rozšířeného modelu Transcool EC3F PLUS POWER.

Většina karavanů, obytných aut, 4WD a lodí je vybavena sekundárním systémem baterií s hlubokým cyklem, resp. většími 100 A bateriemi, které napájejí přístroje, jako jsou ledničky, chladiče apod.

Následujících výsledků bylo dosaženo při užití standardní olověné akumulátorové autobaterie 12V/60 Ah;  chladič Transcool byl v chodu do doby, než její napětí pokleslo na 12 V. To zajišťuje spolehlivé nastartování vozidla!

*NÍZKÁ RYCHLOST     – 42 hodin

*VYSOKÁ RYCHLOST  – 10 hodin

6# Jak hlučný chladič bude?

Hladina hluku, jaké dosahuje odpařovací chladič vzduchu Transcool, je dokonce nižší než u ventilátoru klimatizačního zařízení/topení v autě. Pohybuje se od 46 decibelů (při nízké rychlosti ventilátoru) do59 decibelů (při maximální rychlosti ventilátoru) na 1 m.

Odpařovací chladič vzduchu Transcool lze užít téměř v jakémkoli prostředí i typu vozidla!

Kontaktujte nás už dnes, abyste jednu z těchto skvělých odpařovacích klimatických zařízení získali!

7# Mohu dostat náhradní díly svého chladiče Transcool?

Ovšem, máme veškeré náhradní díly, které byste mohli pro svůj Transcool potřebovat.

**Transcool poskytuje dvouletou záruku na jednotku EC3F PLUS, platnou od data její koupi, pokud tato nefunguje správně v důsledku závady, způsobené špatným řemeslným zpracováním jednotlivých materiálů. Naší povinností, plynoucí z této záruky, je bezplatně opravit nebo vyměnit příslušné vadné díly, pokud nebyly nesprávně používány, nebylo s nimi neopatrně zacházeno, ani nebyly poškozeny opravami, provedenými někým jiným. Následné závady výrobku nejsou v záruce zahrnuty.

Záruka se nevztahuje na vzduchový filtr a vnější nádrž na vodu.

Přenosná odpařovací chladící jednotka EC3F PLUS je lehká, kompaktní a energeticky účinná. Ekologicky vhodná verze dvanáctivoltových odpařovacích chladičů může fungovat s vodou i bez ní. Přenosné odpařovací chladiče EC3F PLUS můžete používat kdekoli, kde máte 12, 24 resp. 100-240 V zdroj energie – doma nebo pomocí baterie na cestách. Technologicky vyspělá, nová, duální soustava napěťových obvodů nyní umožňuje užívat přenosný odpařovací chladič Transcool v domácnosti jak s napětím 12V resp. 24V stejnosměrného proudu tak s napětím 100-240 V střídavého proudu s použitím 100-240 V transformátoru.

Jednotka EC3 je opatřena mechanismem pro kontrolu rychlosti ventilátoru, který umožňuje kompletní rozpětí všech rychlostí od fáze OFF (vypnuto) po  HIGH (vysoká rychlost). Dále je opatřena technologií LOW BATTERY VOLTAGE CUTOFF, redukující riziko plochých baterií. Jednotka byla vyvinuta a vyrobena v Austrálii a využívá jak místní tak dovezené komponenty. Je lehká, kompaktní, robustní, má nízkou spotřebu proudu, lze v ní použít vodu nebo s ledem.

Skvělý společník, který vám a vašim domácím miláčkům poskytne příjemný chladný vzduch v práci, v době odpočinku nebo při různých hrách. Účinná přenosná odpařovací chladící jednotka, použitelná v karavanu, obytném voze, stanu, RV, spací kóji kamionu, lodě, autostanu, 4WD vozu nebo na chalupě či srubu.

Exkluzivní dovozce značek:

Hobie Kajaking Hobie Sailing Hobie Fishing Hobie Paddleboards Paddleboards Anomy Paddleboards Mint Lama GoSun Stove solární vařiče a grily Transcool 12V chlazení Jednorázový gril Casus Grill Adventure Centrum

Exkluzivní dovozce produktů Transcool
pro Českou republiku a Slovensko


ADVENTURE CENTRUM

Budějovická 1146, 252 42 Jesenice, IČ: 64377563
GPS: 49.9795217N, 14.5104947E – Zobrazit na mapě
Copyright 2024 ADVENTURE CENTRUM – Mapa webu